geokraty

Geokraty

Dostępne w naszej ofercie geokraty to wysokiej klasy materiały wzmacniające podłoża gruntowe, które produkowane są w większości z polietylenu o wysokiej gęstości (PEHD) nieulegającego biodegradacji i odpornego na działanie promieni UV. Geokrata wytwarzana jest z taśmy obustronnie moletowanej, zgrzewanej punktowo utradzwiękami. Zgrzewy punktowe, odległe od siebie – w zależności od wielkości samej komórki od 330 mm do 760 mm.

Wysokość geokraty komórkowej wynosi: 20, 50, 75, 100, 150, 200, 250 lub 300 mm.

Segmenty geokraty produkowane są w sekcjach o określonych wymiarach.

jak działają geokraty?

Segmenty geokraty w pozycji rozciągniętej zbliżone są swym kształtem do plastra miodu. Mechanizm funkcjonowania geokraty polega między innymi na wykonywaniu tzw. mostu przenoszącego obciążenia na miękkich, elastycznych gruntach, ponieważ komórki geokraty wypełnia się kruszywem i wówczas dochodzi do zwiększenia nośności i odporności na deformację. Wzajemne blokowanie się komórek praktycznie uniemożliwia przesuwanie się segmentów geokraty i ogranicza jej nierównomierne osiadanie.

Do czego można wykorzystać geokraty?

Te materiały doskonale nadają się do podtrzymywania skarp i zapobiegania ich osuwaniu się. Geokraty wykorzystuje się na przykład podczas umacniania nasypów, tworzenia podbudowy pod drogi, place i parkingi, stabilizacji ścieżek ogrodowych, wykonywania zbiorników wodnych, budowania murów oporowych czy przygotowywania gruntów pod posadowienie budynków.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym katalogiem geokrat oraz pozostałymi materiałami — geowłókninami, elementami wodociągowymi i betonowymi czy studniami żelbetowymi.

[Rozmiar: 9912 bajtów]

W naszym katalogu znajdą Państwo podstawowe geokraty, str 36, zachęcamy również do składania zapytań, w ofercie posiadamy wszystkie rodzaje