geotkaniny

Geotkaniny

Geotkaniny są typowym produktem tkanym, wytwarzanym z dwóch układów przędzy (tasiemkowych, monofilowych lub multifilowych) krzyżujących się pod kątem prostym. Tym, co je wyróżnia, są widoczne i wymierne pory powstałe w wyniku tkania. Na konstrukcję geotkanin wpływa również rodzaj splotu oraz wymiar oczek. Najczęściej stosowane są trzy zasadnicze sploty — płócienny, atłasowy i diagonalny. Ze względu na stałość struktury, a szczególnie wymiaru porów pod wpływem obciążeń zewnętrznych, najkorzystniejszy jest tradycyjny splot płócienny.

SAMEL — niezawodne geotkaniny

Proces produkcyjny tych materiałów, z uwagi na uproszczoną technologię i wytwarzanie geotkanin o dużej wytrzymałości na rozciąganie przy niewielkich wydłużeniach, polega na tkaniu przędzy wycinanej z odpowiednio wytłoczonej folii. Co ważne, wysokoparametrowe geotkaniny są świetnymi produktami do umacniania i zbrojenia gruntów w różnych konstrukcjach ziemnych. Ponadto trwała pojedyncza przędza tkana w unikalnym wzorze diagonalnym tworzy wytrzymałą tkaninę o bardzo dobrej charakterystyce hydraulicznej.

Gdzie warto wykorzystywać geotkaniny?

Nowoczesne geotkaniny doskonale sprawdzą się do wzmacniania lub separacji podłoża nasypów komunikacyjnych oraz wałów oporowych. Są one także niezastąpione do tworzenia warstw rozdzielających między gruntami a kruszywami o różnym uziarnieniu. Geotkaniny służyć mogą też wzmacnianiu górnych warstw podłoża gruntowego nawierzchni drogowych i kolejowych, wydłużając dzięki temu okres ich eksploatacji. Nie bez znaczenia jest również ich rola w budowaniu placów postojowych, parkingów, dróg tymczasowych, a także w stabilizacji osuwisk czy poszerzaniu korpusów nasypów drogowych.

Szukasz wysokiej jakości geotkanin do wszechstronnego zastosowania? Zapoznaj się z całym asortymentem, jaki przygotowaliśmy dla Ciebie w SAMEL już dziś!

[Rozmiar: 9912 bajtów]

W naszym katalogu znajdą Państwo podstawowe geotkaniny, str 36, zachęcamy również do składania zapytań, w ofercie posiadamy wszystkie rodzaje