[Rozmiar: 54069 bajtów]

Geosiatki

W ofercie posiadamy geosiatki do nawierzchni asfalatowych, oraz geosiatki do zbrojenia gruntu.

Geosiatki do wzmocnienia nawierzchni bitumicznych są pod względem konstrukcyjnym produktami płaskimi o strukturze wytwarzanej z regularnej i gęstej sieci tasiemek lub włókien multifilowych przecinających się pod stałym kątem, a krzyżujące się pasma połączone węzełkowo lub bezwęzełkowo, mogą być produkowane z włókien szklanych, węglowych lub bazaltowych oraz być wstępnie powlekane bitumem. Geosiatki do wzmocnienia nawierzchni bitumicznych wyróżniają się dużymi i w przybliżeniu równymi wytrzymałościami na rozciąganie w kierunku podłużnym i poprzecznym przy wydłużeniach pozwalających na przejęcie sił rozciągających w mieszankach mineralno – asfaltowych (maksymalnie 3%).

Geosiatki do zbrojenia gruntu są pod względem konstrukcyjnym produktami płaskimi o strukturze wytwarzanej z regularnej i gęstej sieci tasiemek lub włókien multifilowych przecinających się pod stałym kątem, a krzyżujące się pasma połączone węzełkowo lub bezwęzełkowo. Produkowane są również geosiatki tłoczone, wytwarzane w wyniku tłoczenia (wycinania na gorąco) w foliach, arkuszach polimerycznych (syntetycznych) otworów kwadratowych lub prostokątnych.
Geosiatki tłoczone - o sztywnych węzłach (bezwęzełkowe) wytwarzane są najliczniej z polietylenu: wysokiej gęstości (PEHD) i średniej gęstości (PELD). Natomiast geosiatki bezwęzełkowe zgrzewane (łączone termicznie) z polipropylenu (PP).

Geosiatki produkowane są również z poliestru, włókna szklanego lub poliwinyloalkoholu i mogą mieć postać włókien - pasm przeplatanych (o elastycznych węzłach), zgrzewanych (o sztywnych węzłach), lub posiadać strukturę jednorodnego rusztu powstałego wskutek ekstruzji odpowiednio wyciętej folii (sztywne węzły – georuszty). Uaktywnienie funkcji wzmacniającej grunt w przypadku geosiatek polega w głównej mierze na wykorzystaniu sił wynikających z zazębienia żeber siatki i kruszywa (siły tarcia stanowią wartość drugorzędną), stąd konieczny jest właściwy dobór uziarnienia gruntu współpracującego w odniesieniu do wielkości oczek siatki.
W przypadku konieczności zapewnienia geosyntetycznych funkcji separujących lub hydraulicznych, geosiatki muszą być użyte w połączeniu z geowłókninami, ewentualnie geotkaninami.

[Rozmiar: 9912 bajtów]

W naszym katalogu znajdą Państwo podstawowe geosiatki, str 36, zachęcamy również do składania zapytań, w ofercie posiadamy wszystkie rodzaje.Wycena tych elementów na zapytanie.